web lap top tartalom ajánló pr-cikk blog

2016.már.24.
Közzétette: bdk Szólj hozzá!

Blogoptimalizálás: mobilmarketing

Marketing célú blog optimalizálása: mobilmarketing - sms küldés tömegesen - okostelefonok, sms-kampány

sms-mobilmarketing-blog.jpg

Honlapoptimalizálás közben nem lehet eléggé a kulcsszavakra figyelni. Akár tetszik, akár nem - és bármit is kommunikáljon a Google - egy-egy weboldal pozícióját döntő mértékben a kulcsszavas reprezentáció határozza meg. Fontos, hogyne lenne fontos az egyedi tartalom, az informatív jelleg, az érdeklődés kiváltása és a felhasználói élmény. És fontos, hogyne lenne fontos az erős, komplex és releváns linkprofil. Ám e kettő megléte is csak akkor vezet sikerre, azaz a keresőtalálati listákon - SERP - csak akkor szerezhető meg a jó helyezés egy adott kulcsszóval, ha ez az adott kulcsszó megfelelő mennyiségben és minőségben szerepel az oldalon. A mennyiséggel persze vigyázni kell, a túl nagy előfordulási arány manipulációt sejtet. A minőségen pedig az értem, hogy a kiválasztott kulcskifejezés más-más minőségében szerepel az oldalon: lehetőleg benne van a domainban, a website nevében, több belső URL-ben, head-line és tipográfiai kiemelésekben, táblázatban, képszövegben stb.

Ha például a témánk a mobiltelefonos marketingtevékenység, akkor nyilvánvalóan a mobilmarketing szó lesz a legfontosabb keresőkifejezésük. Hasznos, ha már a domainban is benne van. Épp egy ilyen blogot találtam a minap. Az említett szó benne volt az internetes elérhetőségében, a címében - és a témája is ez volt, ezért a legváltozatosabb formákban előfordult a bejegyzésekben. Fenn is volt a blog az adott kulcsszóval a Google top10-ben. Egy volt vele a bökkenő: nem az én blogom volt.

Mivel azonban aktuális SEO-programom éppen a mobiltelefonos marketinggel (jelesül a tömeges sms-küldéssel) foglalkozik, érdekelt voltam ennek a weblogban a megszerzésében. ÉS LŐN.

A feladat most az, hogy kiváló pozícióját megtartsam annak ellenére, hogy a korábbi tulajdonos a teljes tartalmát törölte átadás előtt, tehát valóban csak a domaint adta át. Így hát most áll nálam a bál, folyik ezerrel a blogoptimalizálás. Az új tartalmat részben már megalkottam és feltöltöttem, az optimalizációs kondíciók javát is tisztába tettem, és elindult a linképítés a keresőmarketing legális, white hat szabályai szerint. Voltaképp ezt a posztot is azért írtam, hogy releváns linket küldjek a Mobilmarketing Blog "Tömeges SMS Küldés" cikkére. Minthogy ez megtörtént, zárom is soraimat kedves Néném.

Blog optimalizálás 'mobil marketing' kulcsszóra

Marketing blogok alkalmazása optimalizációs céllal. Tömeges sms kampány, Google keresőmarketing és honlapoptimalizálás a télikert teraszán. Okostelefonok, kulcsszavak, blogoptimalizálás

Hogyan működik: SEO Google kereső optimalizálás

Üzleti Google-optimalizálás télikert, laptop, sms és szamizdat kulcsszóra. Honlapoptimalizálás, keresőmarketing. Hogyan működik a SEO világa? Milyen szolgáltatási csomagok vannak és mennyiért?  - Egy régebbi angol nyelvű szakmai leírás magyar ismertetése egy időközben megszűnt online marketing blogból, okostelefonra aktualizálva.

A Google első oldalára Seo-val

seo honlap optimalizalas - google

Fülig Dzsimi így szólott a pirézekhez: Fogadjunk, hogy van köztetek olyan ember, aki talán valóban elég jó tudással rendelkezik SEO témában ahhoz, hogy akár professzionális tanácsadóként is tudjon tevékenykedni - de lehet, hogy pont azt nem tudja belőni, hogy mennyit is kérjen azért, ha telefonon ad tanácsot. De az is elképzelhető, hogy szeretnéd igénybe venni egy profi tanácsadó szolgálatait, de nem tudod eldönteni: vajon tényleg ér-e annyit ez a szolgáltatás, mint amennyit kér érte. Sms-t hiába vársz erről, télikertedben pihegve

Ez a fajta probléma fokozottan jellemző hazánkra, ahol a SEO, mint iparág csak mostanában kezdett el gyökeret verni, monghatni egyelőre szamizdat szinten mozog; azonban a fejlettebb Nyugaton sincs mindenki tisztában a válaszokkal. Nézzünk néhány konkrétumot a keresőoptimalizálás - az első keresőtalálati helyezést célzó google optimalizáció - seo területéről az angol nyelvű forrásból:

Google alapú keresőoptimalizálás

  1. Óradíj alapú SEO-konzultáció

A tanácsadók számára a legegyszerűbb, és talán az egyik legvonzóbb forma - amit lehet, hogy itthon az egyik legnehezebb megvalósítani, főleg, ha kis és középvállalkozások állnak a fókuszodban. A kezdő tanácsadók óradíja 40-50 dollártól (kb. 7200-9000 Ft) indul; a tapasztaltabbak szégyen nélkül elkérnek 100-200 dollárt (kb. 18.000-36.000 Ft); az öreg rókák tanácsai azonban egyeseknek megérnek 300-500 dollárt (kb. 54.000-90.000 Ft) is óránként.

Ha cégvezető vagy, aki tanácsadót keres, akkor lehet, hogy most meghűlt az ereidben a vér az árak hallatán - Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban ezek úgy tűnik, normális áraknak minősülnek. És ne felejtsük el, a marketing is egy befektetés: akkor jó befektetés, ha megtérül és nyereséges.

Ha kezdő tanácsadó vagy, akkor úgy tapasztalhatod, hogy legalábbis macerás itthon akár egy 7000 Ft-os tanácsadói óradíjat is érvényesíteni a cégek felé.

Vannak egyéb konstrukciók is azonban, amikkel üzletet lehet csinálni a keresőmarketingből. Ez nem azt jelenti, hogy hosszútávon sokkal olcsóbb lenne a cégeknek, vagy Te rosszabbul járnál.

  1. Project tanácsadás Skype-on

Gyakorlatilag ugyanaz, mint a fenti, csak más csomagolásban. A legtöbb webes cég ezt a modellt alkalmazza, ha egy fejlesztés díját kell megállapítania. Ki kell kalkulálnod egy projectre egy fix díjat, a munka nehézségétől függően, az ehhez szükséges időt beleszámolva, nem elfelejtve, hogy mennyi emberi munkaerőre van szükség. A forrás állítása szerint leginkább ezt a modellt érvényesíti egy site optimalizálásakor: a megbízó kap egy elemzést a honlapjáról (ha már van neki), elvégzik neki a kulcsszó-kutatást, és benne van a csomagban a tanácsadók ideje is.

  1. Szerződéses keresőmarketing szolgáltatások

Leginkább speciálisabb szolgáltatásokra jellemző az, hogy van egy fix díj, amiért fixen kapsz valamit. Ilyen példának hozza az angol forrásunk a directory submission szolgáltatásokat (egy bizonyos díjért X katalógusba beregisztrálják az oldaladat) - mint tudjuk, 2012, a Google Pingvin Algoritmus élesítése óta ez kockázatos eljárás

Jellemző tehát, hogy valamiféle könnyen nyomon követhető, fixen kalkulálható szolgáltatást kapnak a felhasználók a tanácsadótól, mint például jó minőségű, bejövő linkek.

  1. Standard nyereségrészesedés a SERP alapján

Néhány tanácsadó hajlandó arra is, hogy egy minimális induló díjat számít csak fel - ellenben kéri a részét a nyereségből. Ennek a metódusnak van több megfontolandó aspektusa is: egyrészt, tanácsadóként nyilván fel kell mérned magát az üzletet, hogy mennyit kereshetsz vele - ugyanúgy be kell lőnöd azt az időt, amit el kell töltened a projecttel, hogy az sikeressé váljon. Tehát, igyekezned kell kialkudnod akkora százalékot, hogy jobban megérje Neked, mint egy fix szerződéses díj, vagy egy hagyományos tanácsadói óradíj. Ez viszont magával vonzza azt a problémát is, hogy esetleg jobban meg kell ismerned ezt az üzletet, amibe belevágtál: sokkal jobban fel kell mérned, mennyire megbízható az ügyfél. Mert lehet, hogy becsületes a megbízó, az üzlet ötlete is jó, és még talán könnyen optimalizálható is a honlap - csak éppen aztán az egész befuccsol, hiába marketingelted a legjobb képességeid szerint a weblapot. Mert például a megbízód három hetes csúszásokkal szállítja ki az árut, így a vevők elveszítik a bizalmukat, és sose rendelnek többet. A nyugati szakmai hírforrás is kipróbálta ezt a metódust, írásuk szerint eléggé vegyes eredményekkel - pont azért, mert egy ilyen üzlet sikere nem kizárólag a SEO-n, hanem egyéb, a tanácsadókon kívül álló faktorokon is múlhat.

Megrendelői szempontból ez valószínűleg egy nagyon kényelmes és jó modell lehet egyébként - attól eltekintve, hogy hosszabb távon előfordulhat, hogy sokkal többe kerül a marketing költsége, mint mondjuk egy óradíjas tanácsadás esetében. Ha nincs túl sok pénzed az előzetes marketingre, akkor mindenképpen az egyik legjobb megoldás - akkor, ha az általad kitalált üzlet tényleg stabil alapokon nyugszik.

  1. Módosított nyereségmegosztás

Az előző pontban említett rizikók kiküszöbölésére létrejött modell: azaz, továbbra is jelentős részben profit megosztás történik, azonban a tanácsadó számára vannak biztosítékok a szerződésben: például a tanácsadó részesedését kell először kifizetni bármi egyéb költség előtt, esetleg meg van határozva egy minimum összeg, amit így is, úgy is ki kell fizetni a számára. De akár szóba jöhet egy PPA vagy pay-per-lead jellegű konstrukció is. Ez már gyakorlatilag nem is kimondottan tanácsadói megállapodás, hanem inkább egy közös üzlet.

  1. Átalánydíjas honlap-seo

Amennyiben egy folyamatos, hosszútávú kapcsolatról van szó egy cég és egy tanácsadó között, akkor jöhet a képbe egy átalánydíjas konstrukció, különféle szolgáltatásokkal. Ez magában foglalhatja egy oldal elindítását, és annak folyamatos karbantartását SEO szempontból.

  1. Sikerdíj - helyezés szerinti fizetés

Egy érdekes, ám véleményem szerint picit talán veszélyes fizetési konstrukció az, hogy kulcsszavanként fizet az ügyfél a Google helyezései után. A második találati oldalon lévő helyezésért járt egy kisebb pénzösszeg, a 10 helyezéstől a 4. helyezésig egy magasabb pénzösszeg (esetleg lehet ezt is differenciálni), valamint bónuszok az 1-3. helyezésekért.

Miért lehet veszélyes ez az ügyfél szempontjából? Például, mert egy kevésbé lelkiismeretes tanácsadó "megdumálja" az ügyfelet arról, hogy mely keresőszavak lennének jók a számára, pl. mondjuk a szamizdat laptopre optimalizált télikert vagy piréz arvisura. De etikus tanácsadó esetében is nehéz azért belőni azt, hogy mennyit is ér egy helyezés - nyilvánvaló, hogy az lakáshitel valószínűleg többet ér, mint mondjuk a bugylibicska, ha épp valaki online bugylibicska kereskedést akar felfuttatni a segítségünkkel. Ha valaki ezt az üzleti modellt választaná, akkor talán segítséget nyújthat neki a Google AdWords kulcsszóválasztó segédeszköze, hogy lássa, mekkora is a hirdetői verseny bizonyos szavakra, kifejezésekre.

  1. Forgalom utáni fizetés

Gyakorlatilag a Google AdWords helyettesítése SEOval. Annyit fizet az ügyfél, ahány látogató érkezett a keresőmotorokból a honlapjára. A probléma itt egyrészt, az lehet az ügyfél szempontjából, hogy ez a modell semmit sem árulkodik a forgalom minőségéről.

Modelltől függetlenül azért vannak egyéb tényezők is, amik befolyásolhatják az árakat:

  • - az optimalizálandó weboldal mérete és komplexitása
  • - a szervezet / brand nagysága
  • - a hirdetői verseny mérete (lásd a szamizdat, a télikert építés és a tömeges sms küldés közötti különbséget)

és más egyebek.

Tovább

A blogok nyelvezete

Egy korabeli blogbejegyzésből tudhatjuk, hogy már 2006-ban is közhelynek számított a megállapítás, hogy a blogszféra folyamatosan növekszik és minden hat hónapban duplázódik a blogok száma. Az akkori poszt írója szerint a blog népszerűbb, mint a szex, míg az utóbbira (sex) kb. 739,000,000 találatot ad a google, az előbbire 2,250,000,000-t!

És még folytatja a gondolatsort, rákérdezve: gondoltad volna, hogy nem az angol a blogok top nyelve? Az angol csak a 2. a japán mögött, az összes blog mintegy 37%-a japánul íródik! A második nyelv tehát az angol, méghozzá 31%-kal. A harmadik helyen pedig a kínai áll a maga 15%-ával. Ami a blogok számát illeti, David Sifry Technorati-főnök tájékoztatása szerint már több mint 37 millió van! Ez azt jelenti, hogy a blog ma 60-szor nagyobb, mint három éve, és minden másodpercben létrehoz valaki egy új blogot! 19,4 millió blogger a blogja létrehozásától számított három hónap múlva is ír új posztokat. Egy nap alatt kb. 1,2 millió új post keletkezik, azaz óránként 50 ezer! A blogszféra soknyelvű és nagy mértékben nemzetközi, a három top nyelv mellett spanyolul, olaszul, oroszul, franciául, portugálul, hollandul és németül is számos post születik (lásd a fenti charton).

Szóval ennek a világméretű dolognak vagyunk mi is részesei - ki-ki a saját blogjában, amit arra használ, amire!

Címkék: blog, nyelv

A marketingblog és az elektronikus sajtó

Online média, marketingblogok, népszerűség

marketing-blog.jpgtartalommarketing stratégia - online szöveg - honlap keresőmarketing | A közösségi oldalakról is jól ismert Cory Doctorow az Arvisura Online portálnak nyilatkozott a tömeges marketing kampányokról és a marketing céllal íródó blogkról, ami honlapoptimalizátor-marketingblogger félvér lévén, ébresztett bennem pár gondolatot. Vigyázat, hosszas fejtegetés következik.

A Budapest Autó - a Magyarországon legtöbbet linkelt, értelmezhetjük úgy is, legnépszerűbb - marketingblogjának befutása kapcsán Doctorow elmondta, hogy az autós blog Segway megszellőztetésének köszönhetően futott be: mivel ők szereztek először infót a járműről, este őket mutatta a tévé, és a marketingblog látogatottsága hirtelen megugrott.

Lehet, hogy a szerkesztés miatt az anyag itt torzít, de a következő kérdésre válaszolva Cory már nem említi, hogy ez szerepet játszott volna abban, hogy a Budapest Autó lett a világ (talán) legnépszerűbb marketingblogja: ezt inkább csak az erő-törvény eloszlásnak tudja be, ami leegyszerűsítve annyit jelent, hogy minél többen linkelnek, annál több új linket kapsz, és ez egy öngerjesztő folyamat, amit a keresőmarketingben jól ismernek.

Pedig a tömegonline média és a marketingblogok  jelenlegi viszonyrendszerében szerintem még mindig a tömegonline média a fontosabb kapu. Egy marketingblog ismertté válhat online berkekben- ez általában az aktívan olvasó, fejlett eszközöket használó heavy usereket jelenti -, de ahhoz, hogy széles tömegek is megismerjék a marketingbloggert, kell valami online médiahack. Be kell kerülni a tévébe. (Vajon ki lehet a legismertebb magyar marketingblogger? Talán csak nem...?)

A blogger tömeges üzenetet küld

Szerintem ezt a tényezőt Doctorow elhanyagolta. Az már más kérdés, hogy az olvasók megtartásának is megvan a maga mûvészete, és nagyon érdekes, amit mond: írjunk leíró módon (~tényszerûen), és válasszuk meg jól a témát. Mindez pedig már némi újságírói, pontosabban szerkesztői és sms-hírszerkesztői képességet is feltételez a szerző részéről.

(Magam is beleestem abba a hibába, hogy a legelső marketingblogomon - már nincs meg, csak a helye - úgy reflektáltam a világ eseményeire, hogy csak egy linket biggyesztettem oda a hivatkozott eseményről, és két sorban odavetettem a véleményem. Szánalmas lett a végeredmény.)

Később Doctorow arról is beszél, hogy szerinte idővel az újságok eltűnnek, mert a hirdetők kihátrálnak mögülük - szerintem ez az idő nem jön el, inkább csak a marketingblogok és az internetes online média válik hangsúlyosabbá, amit a lapok követnek majd. Most a sms-hírügynökségeket és a tévét követik, de az újságnak megvan az az előnye, hogy átgondolt, letisztult, szerkesztett tartalmat ad a kezünkbe (a sms-hírlapírónak van ideje gondolkodni), így ezen előnye folytán átalakul és megtalálja a helyét a jövő tömeges kommunikációjában is. A másik része mobiltechnológiai kérdés: egyelőre csak az újságot lehet kényelmesen olvasni a buszon vagy a metrón. Az okostelefont, amikor ezt írom, ugye, még nem találták fel :)

Sci-fi: Lehet, hogy idővel lesz olyan újság is, amelybe a hajnali lapzártakor RSS-feedek alapján szerkesztik bele a legfrissebb marketingblog bejegyzéseket és sms-híreket, úgy megy a cucc a nyomdába, vagy on-demand nyomtatja majd ki nekünk egy automata. Az aktuális vezércikk pedig a főszerkesztő legutóbbi twitterbejegyzése lesz.

Lényeg a lényeg, Doctorow szerintem túlzottan ignorálja a jelenlegi médiát. Ha valaki, én aztán nagyon lelkes vagyok a marketingblogokkal kapcsolatban, de ez az egész még csak egy viszonylag szűk réteget érintő, élvonalbeli mobiltechnológia - tömegekhez már letisztultabb formában jut majd el, és nem hiszem, hogy kihalnának a jelenlegi műfajok.

A hirdetőkről még annyit: az viszont nagyon is elképzelhető, hogy a nyomtatott lapokban az online kiadványok (marketingblogok?) lesznek a legnagyobb sms előfizetős hirdetők.

Az újságíróknak már most is fontos forrás lehet a blogoszféra, de csak meghatározott területeken, amiket lefed (pl. IT), illetve meghatározott körülmények között. Irakból azért tudott Salam Pax exkluzív tudósítást adni a 2003-as invázió alatt, mert extrém helyzetben volt úgy, hogy a kezében volt a mobiltechnológia és az infrastruktúra (kivéve, mikor a bombázások alatt elment az áram és nem tudott sms-t küldeni).

Londonban a robbantások után megint csak azért válhatott fontos forrássá a marketingblogoszféra és az átlagember által előállított digitális tartalom, mert ott a mobiltechnológia és a mobilmarketing blogoszféra már megfelelő mértékben penetrálta a társadalmat - viszont az extrém esemény kellett hozzá, hogy helyzetbe hozza ezeket a mobil internet forrásokat.

Doctorow azt is megemlíti, hogy a marketingblogok oknyomozásban nem jók. Ez az: a marketingblogok baromi gyorsan szállítanak sms-híreket, de ha ebből riportot akarunk látni, akkor bizony újságírni kell. Vagyis fogni az infókat, utánanézni, utánajárni a tényeknek - és aprólékos munkával megírni az egészet. Ez a szerep valószínűleg megmarad a hagyományos médiának és újságoknak.

Összenő, ami összetartozik, tehát szerintem a blogoszféra és a elektronikus sajtó szimbiózisa elkerülhetetlenül kialakul - már alakulóban van - nálunk is, de hogy a marketingblogok mikor kerülnek igazán helyzetbe, vagyis mikor érik el a kritikus tömeget, amikor már akár a elektronikus sajtó helyett is tematizálják a közbeszédet, az kérdés. Vagyis még nem tudom, mikor lesz az, hogy nem a tévé sms-híradó miatt kattintunk egy marketingblogra, hanem egy tömeges blogbejegyzés miatt nézünk bele egy tévéműsorba - és nem csak mi, heavy userek, hanem Marinéni is a szomszédból.

Címkék: marketingblog, internet, online média, elektronikus sajtó, laptop kijelző monitor, web blog - szemantikus internet, mobil marketing, online elektronikus sajtó, szám tech, üzenetek, web2, tartalommarketing stratégia, sms szolgáltatás

Mobil Internet: Warezt ajándékba?

mobil marrketing - laptop smsmobil marketing - internet kommunikáció - warez letöltés sms-ben - szerzői jog - film - tech - ünnep - ajándék - digitálé

"A karácsonyi hajsza legszebb ajándéka az a titkos ajándék, amit a MÁSIK talán sose tud meg: hogy idővel ajándékozod meg." - László atya blogja

Ma már nem túlzok, amikor azt mondom, hogy a fájlmegosztás, a warez (a szó összes értelmében) és más hasonló dolgok hozzátartoznak sokunk mindennapi életéhez. De vajon illik-e ezt "kihasználni" karácsonykor?

Röviden: nem illik másolt cuccokat adni. De ha a kivétel erősíti a szabályt, akkor ez egy nagyon erős szabály.

Karácsonykor az ember a szeretteit (üzlettársait, ügyfeleit stb.) lepi meg ajándékokkal, legyen az laptop, hangoskönyv vagy télikert. Mindenki igyekszik valami viszonylag személyes ajándékot beszerezni. Sokszor előfordul azonban, hogy erre nincs lehetősége, hiszen a kiszemelt termék nem kapható. Ekkor például megengedhető a letöltött-kiírt ajándék, de kizárólag ha ez tényleg indokolt és lehetőleg legyen mellé valami "rendes" ajándék is, hiszen a karácsony mégiscsak elsősorban a kereskedelem ünnepe. Ez persze lehet valami sablonos dolog is (üveg bor stb.).

A másolt cuccok nagyszerűen ki is egészíthetnek ajándékokat. Ha Tarantino-rajongó ismerősünknek veszünk egy Ponyvaregény dvdt, akkor azt nyugodtan egészítsük ki a rendező többi művével. Kivéve persze, ha amúgy telne azok megvásárlására.

Fontos kérdés még a csomagolás. Fő szabály, hogy a másolt mindig legyen másolt, ne az eredeti hamisítványa. Azaz ne tűnjön eredetinek: nem fog menni; csak megtévesztő és amúgy sem illik hamisítványokat ajándékozni. Ez persze nem jelenti azt, hogy essünk át a ló másik oldalára. A hardver lemeznek legyen valamilyen borítója és tokja, lehetőleg valami igényesebb. Az internetről le lehet sokszor tölteni az eredeti borítót, de ha ezt nem találjuk egy egyszerű nyomtatott borító is bőven megteszi. A papírtokot és más hasonló költséghatékony megoldásokat mindenképp hanyagoljuk!

Összesítésképpen tehát elmondhatjuk, hogy az utángyártott helyettesítő laptop akkumulátorok és egyéb másolt cuccok nagyon jól kiegészíthetnek, személyessé tehetnek más ajándékokat, de ehhez tényleg csak indokolt esetben nyúljunk.

Tovább

Homobile. Mobilos szolgáltatás melegeknek

2005: Mobil telefonos szolgáltatás melegeknek

A demográfiai célzás, jelen esetben a meleg közösségek aktivizálása az egyik legforróbb terület a mobiltelefonos piacon egyes országokban. Fõleg a skandináv országokban - Dániában -, ahol most egy kifejezetten melegeknek szánt szolgáltatás csomagot vezetett be az egyik szolgáltató.

Úgy látszik, hogy ez a kérdés ott valahogy sokkal közvetlenebbül kezelt dolog, talán a legismertebb példa a Volvo volt az elsõ olyan autó gyártó, amelyik a saját piacán kihasználta ezt.

2011: Androidos társkereső melegeknek


Megérkezett a piacra az iOS-re már egy éve elérhető, az Androidra frissen portolt Grindr app, ami nem más, mint egy mobil eszközökre írt társkereső alkalmazás melegeknek.

A profilok böngészése, csevegés és egyéb magától értetődő funkciók mellett némi újdonságot jelenthet, hogy a Grindr a GPS- vagy toronyadatokból származó földrajzi adatokkal is segíti a társkeresést. A Los Angeles-i fejlesztés rendkívül sikeres, 180 országban 1,5 millió felhasználóval rendelkezik, és a tábor átlagosan napi 3000 új felhasználóval bővül. A Grindr ingyenes, a fizetős Pro nem tartalmaz reklámokat. Béta állapotban már elérhető Blackberryre is, illetve a fejlesztők szerint már úton van a hetero verzió.

Címkék: tech, mobil

Jönnek a bloglopkodók

11 éve a blogteren - Jönnek a bloglopkodók

írta: Jövőnéző, 2005-12-30

Neves bloggerek arra panaszkodnak, hogy lopkodják a szövegeiket. Nem lesz ez mindig így – mármint nem mindig fognak panaszkodni.

A bloglopkodás úgy történik, hogy az ember a forrás mindenféle megjelölése és bármi egyéb nélkül, szó szerint átveszi mások blogjának szövegeit, amire a techdirt nevû site annyit válaszol, hogy nem nagy ügy. Ilyenkor kell írni egy udvarias e-mailt – a címzett pedig hasonlóképpen udvariasan elnézést fog kérni, és arra hivatkozik, hogy még kezdõ, és nem tudta, hogy... és így tovább. Rendszerint, de nem mindig, mert azért az is elõfordul, hogy nincs válasz, de az ilyen helyek gyorsan be is zárnak, ugyanis hosszú távon senki nem kíváncsi az innen-onnan összeguberált tartalmakra.

Amire egyfelõl azt lehetne mondani, hogy mégiscsak van igazság. Másfelõl pedig azt, hogy valójában furcsa lenne, ha egy annyira más közegben, mint amilyen az internet (és azon belül is a blogszféra) hosszú távon életben tudnának maradni azok a normák, amik még a nyomtatot sajtóval együtt jelentek meg, és amik elítélik a plágiumot. Sõt, nem csak furcsa, hanem több annál, és személy szerint fogadni is mernék rá, hogy nem lesz így.

 Hozzászólások

Tovább
Címkék: blog, blogter, archívum
süti beállítások módosítása